Historia SPA, etymologia słowa oraz przeniesienie całej filozofii do Tuan Day SPA!

Obrazek

Historia SPA

Od dawna na całym  świecie operuje słowem SPA, ale nie do końca wiemy co oznacza ten termin, ani to słowo. SPA to skrót od nazwy Sanus Per Aquam, czyli „Zdrowie przez Wodę”. Filozofia SPA opiera się na stwierdzeniu, że woda jest tym dla ciała, czym marzenia dla duszy. SPA to spokój ciała i ducha – odpowiednie zabiegi pomagają zrelaksować zarówno zmęczone ciało, jak i ukoić zmysły. 

Już starożytni Rzymianie koili zmęczone mięśnie w gorących źródłach, które trochę później zostały zabudowane i przekształcone w łaźnie, sauny, termy itd. Miejsca te nazywano „aquae”, a wykonywane w nich zabiegi określono mianem „Sanus per Aquam” – „Zdrowie przez Wodę”. Szczególnie wśród majętnych Rzymian przybytki te cieszyły w się ogromnym powodzeniem. 

W czasach średniowiecznych, filozofia SPA była pielęgnowana głownie przez uczestników wypraw krzyżowych. Co ciekaw, pragnęli oni odtworzyć w krajach europejskich rytuały kąpielowe zaobserwowane w świecie islamskim. 

Następnie w XIV wieku w Belgii u podnóża Ardenów, założono miasto Spa. Otrzymało tę nazwę ze względu źródła lecznicze, które się tam znajdują. Miasto to nota bene funkcjonuje do dzisiaj i jest jednym z najważniejszych ośrodków Spa na świecie.

W tamtych czasach powstało również pojęcie kultury SPA oznaczające ogólnie pojętą terapię przy pomocy wody.  Wtedy używano zarówno wody źródlanej jak i morskiej w połączeniu z naturalnymi wodorostami i glonami do leczenia całego ciała. 

Okres oświecenia przypadający na wiek XVIII i XIX przyniósł wiele odkryć w świecie nauki i medycyny.  Wśród licznych wynalazków tej ery znalazły się także hydroterapia i sztuka masażu, które stosowano jako techniki relaksacyjne oraz sposoby zapobiegania wszelkim dolegliwościom. 

XIX wiek to także czas wielkiej mody na jeżdżenie „do wód”. W tamtym czasie w dobrym tonie wśród „wyższych sfer” był odpoczynek w europejskich kurortach Baden Baden, Bath, Spa czy wielu innych. 

SPA w obecnych czasach

To, co dzisiaj rozumiemy pod nazwą SPA znacznie różni się od dawnych wyobrażeń na ten temat. 

Dzisiaj SPA symbolizuje nie tylko kąpiel i hydroterapię. Tym mianem zaczęto oznaczać też miejsca, w których człowiek może poddać się rozmaitym zabiegom przywracającym harmonię zarówno ciału, jak i duszy (tzw. resort SPA). Tego typu uzdrowiska są jednak zwykle postrzegane jako bardzo kosztowne i elitarne, a z tego powodu niedostępne dla każdego. 

O podróży do jednego z ośrodków SPA marzy każdy. Oferują one pełna gamę różnorodnych zabiegów, m.in. peelingi wygładzające i odżywiające skórę, relaksujące hydromasaże oraz kąpiele pobudzające ciało i umysł. Z wyprawy po urodę, wraca się nie tylko z pięknym ciałem, ale też z odmłodzoną duszą i pobudzoną energią życiową. 

Tuan Day SPA dla każdego!

Żeby przyjść z pomocą wszystkim kobietom, które nie chcą, nie mają czasu lub wystarczających funduszy, stworzono miejsca, które nazywamy Day SPA. Możesz się tutaj zrelaksować w ciągu zwykłego dnia roboczego i poddać się wszelakim zabiegom w korzystnych cenach. Nie musisz jechać setek kilometrów, żeby dotrzeć do Tuan Day SPA, a relaks będzie równie ogromny, jak nie większy.

Tuan Day SPA w Józefosławiu to miejsce niepowtarzalne, dzięki szerokiej ofercie zabiegów i wykwalifikowanemu personelowi, będziesz wysoce ukontentowany i dogłębnie się zrelaksujesz. Zapoznaj się u Nas z filozofią Day SPA i sprawdź jak łatwo jest znaleźć równowagę w życiu codziennym!

 

Otagowane:, , , , , ,

5 komentarzy do “Historia SPA, etymologia słowa oraz przeniesienie całej filozofii do Tuan Day SPA!

  1. BATTA » Przygotowania do studniówki 8 września 2014 o 22:44 Reply

    […] Do korzystania z oferty dietetyka to faktycznie należy nadal mocno zachęcać. A co innego jeżeli w grę wchodzi Fryzjer konstancin – niewątpliwie na własną studniówkę należałoby przygotować fantastyczną fryzurę. Niech cała szkoła nam pozazdrości pięknych włosów. Choć wiadoma sprawa, że solarium, dieta albo Fryzjer warszawa nie są w stanie pomóc jeśli nie będziemy umiały w taki sposób się bawić, aby noc studniówkowa była niezwykła, inna, niźli pozostałe. Zobacz na Fryzjer warszawa, Salon kosmetyczny Piaseczno Tuan Day Spa. […]

  2. […] Do korzystania z oferty dietetyka to faktycznie trzeba nadal bardzo zachęcać. A co innego jeżeli w rachubę wchodzi Fryzjer konstancin – z pewnością na własną studniówkę należałoby przygotować niesamowitą fryzurę. Niech cała szkoła nam zazdrości pięknych włosów. Chociaż wiadomo, że solarium, dietetyk albo Fryzjer warszawa nie są w stanie pomóc jeżeli nie będziemy umiały tak się bawić, aby studniówka była niezwykła, inna, niż pozostałe. Zobacz ofertę na Fryzjer warszawa, Salon kosmetyczny Piaseczno Tuan Day Spa. […]

  3. […] Do skorzystania z oferty dietetyka to faktycznie trzeba nadal mocno zachęcać. Co innego jeśli w grę wchodzi Fryzjer konstancin – na pewno na swoją studniówkę należałoby przygotować fantastyczną fryzurę. Niech cała szkoła nam zazdrości pięknych włosów. Chociaż wiadoma sprawa, że solarium, dietetyk albo Fryzjer warszawa nie pomogą jeżeli nie będziemy umiały w taki sposób się bawić, aby ta noc była niesamowita, inna, niż inne. Zobacz naszą stronę Fryzjer warszawa, Salon kosmetyczny Piaseczno Tuan Day Spa. […]

  4. […] Akurat do skorzystania z oferty dietetyka to istotnie trzeba w dalszym ciągu bardzo zachęcać. A co innego jeżeli w rachubę wchodzi Fryzjer konstancin – na pewno na swoją studniówkę przydałoby się przygotować niezwykłą fryzurę. Niech cała szkoła nam pozazdrości pięknych włosów. Choć wiadoma kwestia, że solarium, dietetyk albo Fryzjer warszawa nie są w stanie pomóc jeżeli nie będziemy umiały w taki sposób się bawić, aby ta noc była niezwykła, inna, aniżeli inne. Sprawdź na Solarium Piaseczno, Salon kosmetyczny Piaseczno Tuan Day Spa. […]

  5. […] Wygląd nie jest najważniejszy – szczególnie nasz potencjalny szef bez większego cienia wątpliwości nie może poświęcać za dużo uwagi na ocenianie wyglądu zewnętrznego ludzi. Jednakowoż nie oszukujmy się: nigdy nie będzie tak, iż najzwyczajniej ludzie będą podchodzili w zupełności neutralnie do tego w jaki sposób wyglądamy. I zresztą nie chodzi w tym momencie o seksistowskie podejście – na wielu stanowiskach atrakcyjna aparycja może zdecydować o sukcesie! I właśnie dlatego trzeba odwiedzić Spa warszawa – masaż, kosmetyczka bądź nowa fryzura sprawią, że chcąca korzystniej wyglądać spełni ten cel. Zapewne Spa Piaseczno nie powinno być znaczącym kosztem, bo chociaż może nie jesteśmy w tarapatach natury finansowej, to jednak drogie SPA w trakcie poszukiwania zatrudnienia nie jest odpowiednie. Na całe szczęście nietrudno o fajne SPA za dosyć nieduże pieniądze. Kosmetyczka, masaże Warszawa, sauna, może nawet zmiana fryzury: z pewnością po takim zabiegu rozmowa kwalifikacyjna pójdzie lepiej. Przy założeniu, że Fryzjer Piaseczno, masażysta i inni umiejętnie spełnią swoją powinność. Zobacz ofertę na Spa Piaseczno, Spa konstancin Tuan Club Sport&Spa. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: